RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 15. jaanuar 2017

Rain Pärnaste: immigratsioonipropaganda ei tohi jõuda Eesti kooli!

Nõukogude okupatsiooni ajal peeti oluliseks ideoloogilist kasvatust, mille all mõisteti inimese kujundamist ja võitlust kommunistlike ideede eest. 

Nõukogude inimese peamiseks kasvatusasutuseks oli kool, mille ülesandeks oli juba varajases eas pöörata inimene Nõukogude Liidu ja kommunismi usku.Isegi muusikatundides pidi õpetaja seletama vene heliloojate mõju välismaa kunstnikele ning kohustuslikuks lauluks oli “Laul Stalinist”. Iga õppeaine pidi kasvatama inimest poliitiliselt, kuid mitte ainult lapsi, vaid ka nende vanemaid. Koolid olid kohustatud tellima ajakirja Nõukogude Kool, mille artiklid juhendasid pedagooge oma töös paremini esile tooma nõukogude väärtusõpetust.

Nõukogude Liit on ajalugu, aga propaganda koolis jätkub samasuguse hooga, ainult et mõnevõrra teises võtmes. Tänapäeval tegeleb propaganda “õige suhtumise” kujundamisega immigratsiooni, homoseksuaalsusesse, aborti jne.

Umbes 8. klassis külastas mu kooli kaks aktivisti, kes rääkisid abordi ja juhusuhete headest külgedest. Hiljuti lugesin Eesti keele töövihikust, et kui inimesed oleksid sallivamad, siis oleks ka maailm parem. Saareriik Islandilt, kus homosuhted on akspeteeritavad, pannakse poisslapsed lasteaedades spetsiaalselt roosades riietes käima, et julgustada neid tegema seda, mida nad muidu ei julgeks. Soovitakse kujundada isiksust, kelle idetiteet ei põhineks tema bioloogilisel sool. Rootsis soositakse kuuldavasti lasteaea, kus ei eksisteeri poisse ega tüdrukuid, vaid hoopis sõbrakesed. Lastele loetakse ette ainult sooneutraalseid lasteraamatuid ning WCs on plakatid võrdusest ja neutraalsusest.
Hiljuti soovitas haridusministeerium pagulastemaatika paremaks mõistmiseks hakata koolitundides kasutama rollimänge. Rollid on mõistagi selgelt määratletud. Kannataja osas ei ole mitte ennast sissetungijate eest kaitsev põlisrahvas, vaid üle piiri tungivad immigrandid. Pahade rollis on mõistagi südametud piirivalveametnikud ning immigratsiooni kritiseerivad ja oma riiki kaitsta püüdvad kodanikud. Mängu eesmärgiks on suurendada sallivust ja solidaarsust immigrantide vastu (loe: ette valmistada Eestit uute pagulaste vastuvõtuks).

Tekib küsimus, kas varsti on tulekul rollimängud lastele, kus kehastatakse samasoolist perekonda, kus üks poistest on õnnelik ema ja teine õnnelik isa.
Mis veelgi häirivam, haridusministeeriumi püüab lapse pöörata oma vanemate vastu – haridusministeeriumi ametnik leidis rollimängude vajadust meediale kommenteerides, et lapse kodus ei pruugita pagulastemaatikat õigesti käsitleda.

Leian, et riigi ülesanne ei ole teha noortele ideoloogilist ajupesu, ammugi mitte kehutama lapsi üles oma vanemate vastu. Eesti põhiseadus ütleb, et lapsevanemal on peale hooldus- ja suhtlusõigusele ka otsustusõigus. Lapse väärtussüsteemi kujundagu lapsevanemad ja õpetajad, mitte ministeeriumi ideoloogiatöötajad!

Loo autor Rain Pärnaste on noorteühenduse Sinine Äratus juhatuse liige.

Teisipäeval, 17. jaanuaril kell 13 korraldab EKRE noorteliikumine Sinine Äratus Tartus haridus- ja teadusministeeriumi ees piketi Eesti haridussüsteemi imbuva immigratsioonipropaganda vastu.
Loe lähemalt: Sinine Äratus korraldab haridusministeeriumi ees piketi immigratsioonipropaganda vastu

Foto: AFP

Allikas: http://uueduudised.ee/ideoloogia/rain-parnaste-immigratsioonipropaganda-ei-tohi-jouda-eesti-kooli/

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP