RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 16. juuli 2012

Nagu arvata võis: eurokommunistid toovad ACTA uue nime all

Kuigi Euroopa Parlament hääletas mõni aeg tagasi avalikkuse survel ülekaalukalt interneti tsenseerimise eelnõu ACTA vastu, siis Euroriigi vastaseid aheldada tahtvad bürokraadid ajavad oma asja siiski edasi, kuid seekord veidi kavalamalt.
Kanadas võeti hiljuti vastu ACTA sarnane seadus, siis Euroopa Komisjon valmistab ette Kanada-EL-i Kaubanduslepingu raames (Canada – EU Trade Agreement (CETA) ) ka vastastikust autorikaitse lepingut.
Euroopa Komisjon plaanib kaubandusleppe autorikaitset puudutavas osas võtta Euroopa Liidule kohustused, mis on justkui üks-ühele ACTA leppest maha kirjutatud. Kuna Kanada on oma ACTA-laadse seaduse juba vastu võtnud ja europarlament hääletas ACTA osas ilmselgelt “valesti”, siis Euroopa Komisjon soovib Kanadaga samadele tingimustele ka omalt poolt alla kirjutada ning sellega tõmmata ACTA taolised meetmed kaela ka Euroopa Liidu kodanikele.
Mis on ACTA? Loe siit: http://www.acta.ee/
Kasutatud allikas: http://www.thestar.com/business/article/1223118–controversial-copyright-rules-threaten-canada-european-trade-deal

Allikas: http://staap02.wordpress.com/

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP