RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 17. juuli 2016

Šveits valmistub Euroopa Liidu lagunemiseks

 Šveitsi armee tänavune suurõppus "Conex 2015" on mõeldud Euroopa Liidu lagunemise korral tekkiva olukorraga – kaose ja massiimmigratsiooniga – toimetulekuks.Pilt: Scanpix  


Šveitsi armee tänavune suurõppus "Conex 2015" on mõeldud Euroopa Liidu lagunemise korral tekkiva olukorraga – kaose ja massiimmigratsiooniga – toimetulekuks.

5000 kaitseväelasega õppuse stsenaariumi järgi laguneb Euroopa Liit, seal tekivad majandusraskused, sh kaubanappus, must turg, elavneb kuritegelike organisatsioonide tegevus, puhkevad rahvustevahelised kokkupõrked ning kõik see sunnib paljusid EL-ist pagema, vahendas Õhtuleht.
Kümnepäevase õppuse käigus harjutatakse kaitseväelasi uue olukorraga hakkama saama: tähtsaid objekte ja isikuid turvama, riigipiiri täielikult sulgema jms. Ühtlasi lihvitakse tolliteenistuse ning sõjaväe-, kantoni- ja raudteepolitsei omavahelist koostööd.

Šveitsi kaitsevägi suhtub kriisiennetusse tõsiselt. Seda peegeldavad ilmekalt ka viimaste aastate õppuste stsenaariumid. Näiteks 2012. aasta staabiõppusel "Stabilo Due 2012" harjutati toimetulekut puhuks, kui kahe väljamõeldud riigi – Elbonia ja Danubia – vahelise konflikti tagajärjel ning Portugalist, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Itaaliast, eriti aga Kreekast saabuva põgenikevoolu tõttu peaksid Šveitsis rahutused puhkema.
Šveitsi kaitseväge on ajuti süüdistatud ülemõtlemises ja tontide nägemises. Kaitseväe pressiesindaja Christoph Brunner nimetas riigitelevisiooni uudistesaates esinedes väidet valesüüdistuseks ja ütles, et Šveitsi armee peab suutma ette näha ka mõeldamatuna tunduvaid sündmusi.

Allikas: http://www.pealinn.ee/newset/sveits-valmistub-euroopa-liidu-lagunemiseks-n148082

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP