RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 8. aprill 2016

Mart Helme: riik peab Narva Aleksandri kiriku ära ostma

EKRE esimehe Mart Helme sõnul peab valitsus lõpetama vastutustundetu suhtumise Narva Aleksandri kiriku ümber toimuvasse ning enampakkumisele mineva kiriku enda omandusse võtma.

Mart Helme hinnangul peaks Eesti valitsus võtma Narva Aleksandri kiriku kiiremas korras riigi omandisse. “Seda tuleks teha regionaalpoliitilistel, kultuurilistel ja julgeolekupoliitilistel kaalutlustel,” leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.
„Aleksandri kirik on olnud ainus eestluse kants piirkonnas, kus Eesti riik ei ole suutnud 25 aasta jooksul jalga korralikult maha panna. Pole absoluutselt mõeldav, et kirik satub enampakkumise tulemusel teadmata omaniku kätte, kes võib selle hoonega teha mida tahes,“ ütles Helme.

„Me ei saa välistada, et kiriku ostab näiteks Vene õigeusu kiriku Moskva patriarhaat, kes teeb sellest Kremli võimsa propagandakeskuse. Kui kirik läheb mõnele rikkale naftašeigile, tehakse sellest mošee ja muudetakse islami propaganda keskuseks. Nii juhtus Hagia Sofiaga pärast Konstantinoopoli vallutamist.“
Helme tuletab samas meelde, et Eesti riik on väga suurte summadega toetanud Peterburi Jaani kirikut, mis pole isegi Eesti, vaid Peterburi linna omanduses.
„Need mõned miljonid, mis Eesti riigil kuluks Aleksandri kiriku omandamiseks ja kordategemiseks, pole suur hind selle eest, et meil säiliks piiri ääres eesti kultuuri keskus. Kaalul on meie põhimõtted, ideoloogia ja rahvuslik uhkus,“ ütles Helme.

Allikas: http://objektiiv.ee/mart-helme-riik-peab-narva-aleksandri-kiriku-ara-ostma/

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP