RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 12. märts 2019

Täna kell 12 toimub riigikogu ees meeleavaldus rahvaalgatuse taastamiseks

Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Otsedemokraatia edendamise sihtasutus Terve Rahvas kutsub kõiki osalema täna kell 12 riigikogu ees aset leidval meeleavaldusel rahvaalgatuse õiguse taastamiseks. 

Meeleavaldus toimub sümboolselt 1934. aasta riigipöörde aastapäeval, kuna just selle sündmuse mõjul läks kaotsi nii 1920. kui ka 1933. aasta põhiseadustega tagatud rahvaalgatuse õigus, mis andis kodanikele võimaluse algatada seaduseelnõusid ja vajadusel ka rahvahääletusi, nii uute seaduste vastuvõtmiseks kui ka Riigikogus vastuvõetud seaduste tühistamiseks.

“Praeguste koalitsiooniläbirääkimiste virr-varris on oluline meeles pidada rahva tahet ja tuletada erakondadele ja poliitikutele meelde, et valimistulemusi ei tohiks valesti tõlgendada,” ütleb otsedemokraatia sihtasutuse tegevjuht Joonas Laks. “Siduvate rahvahääletuste taaskehtestamine looks Eesti Vabariigis olukorra, kus valijate hääl loeks ka Riigikogu valimiste vahelisel ajal.”

Meeleavaldusel astuvad sõnavõttudega üles Varro Vooglaid, Henn Põlluaas, Joonas Laks, Martin Helme, Aleksander Laane, Marko Kaasik, Markus Järvi, jpt..
Meeleavaldusele on oodatud kõik inimesed, kes toetavad rahvaalgatuse õiguse taastamist ning tahavad üheskoos rahumeelselt ja väärikalt sellest Riigikogule teada anda.

Toimetas Markus Järvi

Allikas: http://objektiiv.ee/tana-kell-12-toimub-riigikogu-ees-meeleavaldus-rahvaalgatuse-taastamiseks/

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP