RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 24. august 2015

MATTI ILVES: KURDI NAISED ASTUVAD RELVAGA ISISe VASTU

Kurdi naised Jeziidi usulahust on otsustanud astuda relvastatult ISISe vastu. Need kurdid asuvad kõrgel mägedes Iraani-Iraagi-Türgi piiril, ning täis võitlusvaimu on otsustanud alustda relvstatud võitlust Islamikalifaadi vastu.

Nad ei salli neid naiste ahistajaid ja on liitunud kui naisvõitlejad PKK treeninglaagrisse. BBC korrespondent Jiyar Gol sai eksklusiivse juurdepääsu laagrisse, et näha, kuidas noored naised õpivad vajalikke oskusi, et osa võtta võitlustest vabaduse eest. Ta tegi selle reportaaži Newsnight´ile, lisatud video.

Imelik, et kurdid ei ole veel välja kuulutanud oma sõltumatut riiki Iraagis, aga neile avaldatakse võib-olla rahvusvahelist survet seda vähemalt praegu mitte teha. Türgis on see vast võimatu, sest türklased ei tunnusta kurde ja nimetavad neid mägitürklasteks. Kui aga kurdid peaksid ka Türgi territooriumil kuulutama välja riigi, siis tuleb ka meil kui NATO liikmel minna appi Türgile, mahasuruma kurde ja hävitama nende riiki.

Kasutatud allikas: http://www.bbc.com/news/world-europe-33997748

4 kommentaari:

Anonüümne 24. august 2015, kell 13:46  

Aga tegelikult on just väga veider, et Türgis, lääne inimeste meelest ikkagi tsivilisatsioonis, ei suudeta olla inimlik kurdi rahva suhtes. Miljonitele kurdidele oleks inimlik ja euroopalik eraldada oma riik. Euroopast st Türgist võiks ju alguse saada Kurdistani loomine, mis alles hiljem võiks täieneda aladega nn barbarite riikidest.

Euroopa on tõesti rahvuste suretamise koht.

Matti Ilves 24. august 2015, kell 15:35  

Kurdidel on olnud oma vürstiriigid ajaloos ja nende keel kuulub indo-euroopa keelkonda. Toetan täilikult selle riigita suure rahva (umbes 30 miljonit) võitlust iseseisvuse eest.
Paraku on sellele vastu USA, see on ka arusaadav, nad on ju rahvusülesed ning püüavad muuta selliseks ka Euroopa.

maks 24. august 2015, kell 22:59  

MI kirjutab õigesti.

karlovitz 25. august 2015, kell 17:48  

Asi lõhnab halvasti.

1. BBC on ajupesu kanal.
2. Tuleb uudiseid, et sionistid annavad kurdidele relvi ja väljaõpet.
3. Kurde kasutatakse ära ja tegelik sihtmärk on süüria, iraak, liibanon ... sõda laieneb.
4. Kohalikud rahvad sunnitakse põgenema EU-sse, kes neid pikisilmi rahapakkidega juba ootab.
5. Kogu selle piirkondliku segaduse lõppresultaadiks on plaanitud iraaki ja süüriat hõlmav suur iisreali riik.Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP