RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 12. mai 2017

MATTI ILVES: JÄTKUVAD SEGADUSED MACRONI ÜMBER

"Vikerraadio" on meile teatanud valimiskampaania ajal ja kohe vahetult peale sada, et Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron on poliitilistelt vaadatelt: tsentrist, siis sõltumatu tsentrist ja nüüd peale valimisi koguni liberaal! Pidi isegi saabuma Euroopa Liidus liberalismi tõusu ajastu, mis suudab parandada kõik haavad ja kriisid. Muidugi on see vaid lollide täitumatu unelm.
Aga, kas siis sõltumatu tsenrist ei või olla liberaal? Seda kindlasti mitte, sest euroliberaalsus paikneb kindlasti vasakus nurgas, rääkigu nad ise mida tahavad.

Selline "Vikerraadio" käitumine ja meelemuutus sarnaneb eelõige Prantsusmaa ajalehtedega, ning epiteetide järgnevusega Napolioni tulekuga Pariisi peale ja 100. päevaks veel keisririigi kehtestamisega.
Akad. J.V. Tarle, "Napoleon": "Valitsusele ja valitsussfääridele lähedane Pariisi ajakirjandus läks äärmiselt enesekindluselt üle täielikule meeleolu languseleja varjamatule hirmule. Tüüpiliseks tema käitumisele neil päevil oli epiteetide range järjestikkus, mis lisati Napoleoni nime juurde sedamööda, kuidas arenes tema pealetung lõunast põhja poole.
Esimene teade: "Korsika koletis maabus Jouani lahes". Teine teade: "Inimsööja läheneb Grasse´i linnale". Kolmas teade: "Usurpaator asus Grenoble´isse". Neljas teade: "Bonaparte hõivas Lyoni". Viies teade: "Napoleon läheneb Fontainebleau´le". Kuues teade: "Tema Keiselkikku Majesteeti oodatakse täna talle ustavasse Pariisi".
Kogu see literatuurne gamma mahtus mõne päeva jooksul ühe ja sama toimetuse juures ära ütede ja samade ajalehtede veergudele."

Aga mis me siin keerutame, Macron on tüüpiline globalist ja globalistide ärieduks ka valitsema pandud. Prantsusmaa saatus on siin vaid teisejärguline küsimus.

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP