RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 12. mai 2013

VABAMÕTLEJA : Bashar al-Assad: al-Qaeda innustamine maksab läänele valusalt kätte

Foto: AFPBashar al-Assad. Foto: AFP
Süüria president Bashar al-Assad võttis sõna riiklikus televisioonis Al Ikhbariya. Keskseks sõnumiks oli lääneriikidele suunatud kriitika. Lisaks hoiatas riigijuht, et Süüria mässuliste toetamine, kelle hulgas domineerivad al-Qaeda jüngrid, maksab läänele valusalt kätte. „Al-Qaeda innustamisega on lääs juba kord saanud tunda valusat tagasilööki. Praegu toimub sama Süürias, Liibüas ja teisteski riikides. Ka see maksab läänele valusalt Euroopa südames ja Ameerika Ühendriikides kätte.“ Lisaks rõhutas Assad, et alates esimesest päevast on sündmuseid Süürias dikteeritud välismaalt.
Intervjuu Bashar al-Assad'ga toimus nädal aega pärast rühmituse Al Nusra Front džihaadisõdalaste lojaalsusevannet al-Qaeda'le. Väidetavalt on terrorivõrgustiku eesmärgiks muuta Süüria islamiriigiks.
President jätkas, et Süüria on silmitsi uutlaadi sõjaga, uute meetodite ja uute võitlejatega, kelle hulgas domineerivad araablased mitte süürlased. „Me ei võitle mitte ainult Süüria territooriumi vabastamise eest, me võitleme terrori vastu.“
„Mõningad suurriigid, eriliselt aga Ameerika Ühendriigid, ei aktsepteeri iseseisvaid riike, neil on vaja nad alistada.“ Väitele, et lääneriigid mitte mingil juhul ei toeta al-Qaeda't vastas Assad, et kõik, kes tapavad tsiviilisikuid on terroristid, kandku nad al-Qaeda nimetust või mitte. Usutavasti viiks Süüria valitsuse langemine riigi allakäigukeerisesse. „Toimub sõda ja ma kordan: alla andmist ei tule; ei allumisele. Peale võidu ei ole teist varianti. Vastasel juhul on see Süüria lõpp ja ma ei usu, et süürlased säärast valikut aktsepteerivad.“
Küsimusele tema enese tuleviku kohta, vastas Assad, et see otsus on Süüria kodanike langetada. „Positsioonil [presidendi] ei ole väärtust, kui puudub rahva toetus. Presidendi ametisse jäämise või tagasiastumise otsustab rahvas.“
Edasi käsitleti Jordaaniat. Jordaania on kuue ja poole miljoni elanikuga Süüria naaberriik. Väidetavalt pidavat Jordaanias elama ligikaudu pool miljonit Süüria põgenikku. Assad süüdistab naabrit mässuliste tegevuse õigustamises ja toetamises. „Ma ei usu, et sajad relvastatud [mässulised] pääsevad üle piiri Süüriasse lihtsalt niisama, kui Jordaania on võimeline arreteerima iga üksiku kergelt relvastatud Palestiina eest võitleja. Sooviksime, et meie naabrid mõistaksid, et tuli ei piirdu ainult meie riigipiiriga... Kõik teavad, et Jordaanias toimuvad samalaadsed protsessid kui Süüriaski.“
Ajakirja „Executive Intelligence Review“ pressiesindaja Lawrence Freeman usub, et Süüria režiimivahetus on läänel olnud alati plaanis ja et agenda ulatub palju kaugemale kui ainult vastasseis Süüriaga. „President Obama ja Tony Blair'i kindlaks sihiks on Süüria režiimi vahetus, aga see ei ole kõik. Tõeliseks eesmärgiks on võimuvõitlus Venemaa ja Hiinaga. Ühendriigid ja NATO tahavad globaalset võimu.“
Lisaks seostab Freeman omavahel Euroopa finantssüsteemi krahhi ja Lähis-Ida strateegiat. „Ei ole seosetu, et Euroopa finantssüsteem on kokkuvarisemise äärel. Kui see süsteem variseb, mis saab alguse Londonist, näete sõja järk-järgulist eskaleerimist. See on omalaadi moodus, kuidas tulla toime finantssüsteemi kollapsiga.“ Lawrence võttis jutu kokku järgmiselt: „Inimesed selle finantssüsteemi taga tahavad neutraliseerida Venemaad ja Hiinat, et nad ei oleks enam takistuseks... See kõik ulatub palju kaugemale, kui Assadi kõrvaldamine.“
Verised rahutused Süürias on tänaseks nõudnud enam kui 70 000 inimese elu ja üle miljoni on pidanud oma kodu hülgama.
Kasutatud materjalid
RT. (18.04.2013). West will pay for 'supporting Al-Qaeda' – Assad. URL: http://rt.com/news/us-syria-assad-rebels-032/

0 kommentaari:



Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP