RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 12. veebruar 2012

Andrus Ansipile: teie rahvas ei ole vaimuhaige!

Delfi Rahva hääl
Andrus Ansipile: teie rahvas ei ole vaimuhaige!
Foto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress
Lugupeetud Eesti Vabariigi Peaminister! Hämmeldusega jälgisin teie sõnavõttu riigikogu infotunnis, kus võtsite sõna ACTA seaduseelnõu kaitseks. Süüvimata siinkohal selle eelnõu olemusse, üllatas mind sügavalt ja väga halvas mõttes teie sõnakasutus.
Säärased väljendused nagu „teate, see, kes midagi taolist väidab, see on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame“ ja „tavaliselt niisugustel puhkudel, kui inimestel sellised kahtlused on, siis selle vastu aitab aeg-ajalt see, et pannakse foolium mütsi sisse. Mõned arvavad, et abi võib olla ka mullivannist“ olid äärmiselt labased ja solvavad.
Sellised ütlemised on mõnituseks nii rahvale, kelle esindamise kohustuse olete omale võtnud, kui ka teie oma kolleegidele riigikogus ja valitsuses, kes on julgenud kahelda ACTA vastuvõtmise mõistlikkuses, tituleerides neid sisuliselt vaimupuudega isikuteks. ACTA vastu on kogutud hetkeseisuga 6067 häält, selle vastu on sõna võtnud teie kolleeg riigikogust hr. Andrei Korobeinik, Eesti Filmitootjate Liit, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, kui nimetada vaid mõnda. On nad kõik vaimuhaiged?
Vaimuhaigus nimega paranoia on kliiniline diagnoos, mis kirjeldab teadvuse hägustumise teatud vormi ja mille võib panna vastava koolitusega psühhiaater. Julgen sügavalt kahelda, kas teil vastav kvalifikatsioon olemas on. Isegi juhul kui teie diagnoos oleks õige, pole haritud inimesele, saati siis peaministrile sobilik nõnda labaselt ja mõnitavalt väljenduda. Kui soliidsus muutub talumatuks koormaks, tuleks nõnda stressirohkest ametist end ise tagandada. Uskuge mind, leidub piisavalt neid, kes suudavad seda risti väärikamalt edasi kanda, seda isegi meie, fooliummütsistatud, aju lühinägelikkuse ja paranoiliste luuludega õnnistatud valijaskonna seas.
ACTA vastased ei ole vaimuhaiged. Nad pole isegi piraatluse ja võltsingute pooldajad. Need on haritud, intelligentsed inimesed, kes juhivad tähelepanu eelnõu kitsaskohtadele, mis ei pea, kuid võivad põhjustada seadustatud inimõiguste rikkumist. Nende igal võimalikul ja võimatul moel mahategemise ning hälvikuteks nimetamise asemel võiks (ja peaks!) lähenema asjale konstruktiivselt. Võimatult suure tõenäosusega on neil midagi olulist öelda. Samavõrd võimatu oleks ju väita, et üle kogu läänemaailma toimuvad väljaastumised ACTA vastu on vaid üks globaalne vaimuhaigete kokkutulek.
Avalik arutelu ACTA ümber jätkub, praegu aga tuleksin tagasi teie väljaütlemiste juurde. Leian, et võlgnete Eesti rahvale ja ka oma kolleegidele avaliku vabanduse. Pean meenutama, et Eestis ei valita peaministrit eluks ajaks, vaid kõigest neljaks aastaks ning mitte ei tahaks, et veel ka järgmiste valimiste järel oleks samal ametipostil mees, kes kõrgest kõnetoolist kõige labasema kaltsaka kombel omaenda valijaid alandab, naeruvääristab ja mõnitab.
Igaüks meist loob päevast päeva oma pärandit. Millise pärandi jätate Eestimaale ja sealhulgas oma lastele teie, härra Peaminister?

See leht on trükitud DELFI internetiväravast
Aadress http://rahvahaal.delfi.ee/archive/article.php?id=63902767

1 kommentaari:

Unknown 13. mai 2015 17:07  

Tähelepanu !!!

minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

Attention !!!

my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP