RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 7. veebruar 2012

MATTI ILVES: VENE KOSMOSETÖÖSTUSE VILETSUS

Hiljuti kukkus alla Vene kosmoseaparaat "Fobus-Grunt", mis pidi maanduma Marsil ja pöörduma maale tagasi koos sealt võetud pinnase proovidega. See oli üle 17. aasta esimine aparaat, mille venelased planeetide uurimiseks välja töötasid. Kahjuks see ei suutnud vajalikule orbiidile jõuda ja Marsi poole startida raketimootorite mittekäivitumise tõttu ja nii kukkuski see keskmise autobussi suurune kosmosesond merre. Maale langas siiski ühtekokku vaid 200 kilo automaatjaama fragmente.

Roskosmos hakkas paaniliselt kohe süüdlasi otsima ja nagu ikka kõigepealt süüdistati ameeriklasi. Üks USA raadioteleskoop olevat sellel ajal jälginud ühte maale lähenevat meteoriiti ja see olevatki õnnetuses süüdi, hiljem tuldi välja juba teise versiooniga. Asuti süüdistama suurt päikese aktiivsust ja kosmilist radiatsiooni.
Lõpuks vastav komisjon leidis arvatava põhjuse. See kosmoseaparaat oli kompekteeritud kosmoses kasutamiseks kõlbmatutu elektroonika ja mikroskeemidega. Elektoonikadetailid tellis Roskosmos Taivanist ja need olid vaid ameeriklaste mikroskeemide koopiad, mis mõedud kasutamiseks maal vaid teatud tingimustes. USA on keeldunud venelastele müümast elektroonikat, mis on spetsiaalselt kosmoses kasutamiseks ja ei tarni ka sõjalisi elektroonikadetaile.

Venelaste enda elekroonikatööstus on aga nüüd täiseti laostunud, eriti selles osas, mis tegeleb kosmose ja sõjatööstusega, ning parimad spesialistid on jooksud välismaale. See ebaõnnestumine kosmosesondiga ei ole ainukene, on nurjunud ka mitmete tehiskaaslaste väljasaatmine ja rakettide stardid.
Eriti naljakas on, et ei suudeta juba üle 10. aasta välja töötada allvelaevadele mõeldud uut kontinentidevahelist ballistilist raketti Bulava, mille paljud katsetused on ebaõnnestunud. Samas on kõik uued allveelaevad ehitatud arvastusega kasutada just neid rakette ja see tähendab, et laevad on relvastamata.

Kosmosetööstusesse on tunginud ka Venemaal laiutav korruptsioon. Näiteks tarnib üks raketimootoreid tootev tehas mootoreid ka USA rakettidele ja seda hinnaga, mis moodustab paberite järgi vaid pool mootorite tegelikust maksumusest. Kuhu läheb aga tegelikult ameeriklaste kaks korda rohkem makstud raha pole raske arvata.

Allikas: REN TV

1 kommentaari:

Unknown 13. mai 2015 17:01  

Tähelepanu !!!

minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

Attention !!!

my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP