RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 12. veebruar 2012

MATTI ILVES: ACTA VASTSED MEELEAVALDUSED EESTIS

Eile toimasid siis üleeuroopalise ACTA vastase protestipäeva raames demonstratsioonid Tallinnas ja Tartus. Välja oli tulnud tuhandeid inimesi, seega läks protest igati korda. Ametlik meedia järjekordselt valetas, ütles, et Tallinnas oli kuni 3000 ja Tartus 700...1000 meeleavaldajat. Tegelikult oli Veiko Rämmeli andmetel Tallinnas tippajal vähemalt 5000 inimest, täitunud oli terve Vabaduse väljak ja Toompea nõlv. Tartus oli ka plats rahast täis, seda külmale ilmale vaatamata. Ärge laske ennast härida AK pildist, mis ei olnud võetud meeleavalduse kõrghetkel. Eesti Interneti Kogukonna väitel oli see Eesti ajaloo suurim meeleavaldus pärast Laulvat Revolutsiooni.
See on  Eesti kohta on juba muljetavaldav, sest väheste inimese protest vaevalt sunnib meie poliitikuid meelt muutma, kuid rahvas on nüüd tõsiseltvõtavalt kõnelnud.

"Postimehe" teatal kanti Tallinnas loosungeid: «I love my country, but fear my government», «No ACTA, no new world order», «1984 - Orwell was only off a decade or two», «ACTA - globaalne tsensuur», «Stop ACTA - enne kui ruum otsa saab» ja Tartust teatas DELFI meeleavaldajatest plakatitega: "Stop ACTA!", "ACTA=nuhkimine", "ACTA on põhiseaduse vastane", "ACTA on E-ühiskonna lõpp", "ACTA võrdub Molotov-Ribbentropi pakt", "Sure põrgus ACTA!", jne.
ACTA teemal võtsid sõna Tallinnas filmimees ja ühiskonnategelane Artur Talvik, MTÜ Eesti Interneti Kogukond juhatuse esimees Elver Loho, Reformierakonna poliitikud Kristiina Ojuland ja Igor Gräzin, IRLi kuuluv riigikogu liige Juku-Kalle Raid jt.
Tartu meeleavaldajatele pidasid kõnet europarlamendi liige Indrek Tarand, Raul Veede - MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige ja eestikeelse Wikipedia administraator, Berk Vaher - kirjanik ja kultuurikriitik jt.

Ainus asi, mis mulle ei meeldinud oli see, et kohale olid trüginud ka mitmed koalitsioonipoliitikud, need polnud ju nende meeleavaldused. Mida nad said rahvale üldse ütelda? Vaielgu asjad partei siselt selgeks, kui nad peaksid (kahtlen muidugi) selle lepingu vastu olema. Just Reformierakonna ja IRL-i häältega ratifitseeritakse, hoolimata rahva protestidest, Riigikogus ACTA leping.

Margus Lepa kirjutas FB-s: "Kahjuks suri see üritus mu silme alla kui püünele ilmus "palavalt armastatud" riigireetur Kristiina Ojuland, kenasti palja peaga, et pildil ära tuntaks, ja kuulutas: "Me oleme täna siia kokku tulnud hirmust...". Aga rahvast oli küllaga ja ei ole ilmas asja, millele mõni puuk end külge imeda ei suudaks."

Lugege veel SIIT ja video Ansipi mõnitustga Riigikogus ACTA vastaste kohta, SIIN
Fotod: Peeter Langovits, Leonid Nikolajev

Video Veiko Rämmeli blogist:

3 kommentaari:

Anonüümne 12. veebruar 2012 11:37  

Kas tulevikutehnoloogiatele saab panna nii karme reegleid ja seda üleilmselt?

Kas globaliseerumise lõpp on juba nii lähedal või kardetakse midagi muud?

Matti Ilves 12. veebruar 2012 16:57  

Minu arvates on globaliseerumine puhtal kujul eliidi utoopiline projekt ja see on määratud hävingule. Kui E Liit kukub, siis tähendeb see ka glogaliseerumise lõppu. Annaks jumal, et see juhtuks võimalikult kiiresti ja eestlased hävingust pääseksid.

Unknown 13. mai 2015 16:42  

Tähelepanu !!!

minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

Attention !!!

my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP