RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 12. mai 2011

Liberaalid: ei palgatõusule!

Posted in nsblogi@politician.com on 11. mai 2011 by TAAVI.R.
Täna ETV saates “Foorum” arutusel olnud alampalga tõstmise soov tõi võime esindavalt T.Rõivaselt laituse. Kuigi inflatsioon on täna Eestis kõrgem, kui mujal Euroopas keskmiselt ja hinnad kõrgemad, kui näiteks Berliinis, oleks võimu sõnul alampalga piirmäära tõstmine alusetu. Sama arvas ka ärimehi esindav T.Kriis
“See(alampalga suurus – NSB) lepiti kokku 2008. aastaks ja tegelikult oli tegemist buumiaastaga. Täna on alampalka tõsta üsna ennatlik,” lausus Kriis.
Ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga märkis seepeale, et ametiühingu palganõue lähtub tema sõnul loogikast, et tööga luuakse väärtus ja seda väärtust loovad inimesed, kes peavad ka majanduskasvust osa saama.
See on õige seisukoht. On jutud, et ootame palgatõusuga, aga hinnatõusud on täna juba tegelikkus. Eesti tulevikku ohustab üleolev suhtumine inimvarasse.  Selline poliitika viib meid hukatusse. Töötajale tuleb riikliku regulatsiooniga tagada õiglane osa kasumist.
Võimude tegevust jälgides tekib aga küsimus keda see võim esindab? Tänane reaalsus näitab, et isegi Venemaa on EVst keskmise jõukuse põhjal möödunud, sealsetes suurlinnades on see juba ammu toimunud. Sellest järeldame, et süsteemi majanduspoliitika on täielikult läbikukkunud, väitku nad ise, mida tahavad. Majanduspoliitika, mis seisneb vaid maksulaekumiste jälgimises, on alati osutunud läbikukkunuks. Iga edukas majandus on segu eri süsteemidest, st. erasektor+mõõdukas riigi sekkumine.
 Ja liberaalid tuleb hävitada.
Allikas: http://staap02.wordpress.com/
_____________________
Lugege ka seda: http://rahvuslane.blogspot.com/2011/04/matti-ilves-miks-eestis-on-palgad-nii.html

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP