RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 8. juuli 2013

Ütleme "EI" kahjulikule piirilepingule

Praegused "kõrge moraaliga" valitsevad erakonnad on seletamatutel põhjustel sõlmimas Venemaaga uut piirilepingut tingimustel ja sõnastuses, mis on otseses vastuolus põhiseadusega.
Rääkimata asajolust, et sellega antaks juriidiliselt Venemaale igaveseks ja tingimusteta üle 2321 ruutkilomeetrit  Eesti Vabariigi õiguslikku territooriumi.
Täiesti TASUTA! Tegu on umbes Luksemburgi suuruse alaga.
Ka pole alade saatuse otsustamiseks  korraldatud referendumit territooriumi elanike, kellest suur osa on etnograafiliselt eestlaste hulka kuuluvad setud, seas - nagu on tavaks rahvusvahelises praktikas. Samamoodi pole küsitud Eesti elanike arvamust referendumil (näiteks oli "Foorum"i saate põhjal 87% inimesi piirilepingu vastu: http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=138698 ) Niisiis eiratakse korraga rahvahääletust (mis oleks demokraatiale kohane), rikutakse rahvusvahelise õiguse tavasid ja lõpuks põhiseadust. Paljude arvates saab Eestist sellise lepingu järel uustekkeline riik. Mis tähendab, et Venemaa saab oma propagandas uuesti tõstatada kodakondsuse nõudmise  "hallipassi" rahvale kui ka teise riigikeele teema.

Auväärt hr Mälksoo ise on kirjutanud oma teadusartiklis, et "Eesti positsioon on olnud 1992.aastast muutumatu [s.o. uut piirilepingut sõlmida üksnes, kui Tartu rahu muudatust, kuna Tartu rahu on tänini kehtiv leping - riigi aluslepinguna ei saa seda Viini konventsiooni järgi tühistada; samas ei ole preambulas sisalduv viide kuidagi Venemaale siduv - tegu on lihtsalt Moskva sooviga Eesti ajalugu väänata; seejuures Välisministeerium ise on 2005. aastal pärast eelmise lepingu läbikukkumist kinnitanud, et nende seisukoht on muutumatu, kuna pole enam millegi üle läbi rääkida; Mälksoo artikkel http://www.juridicainternational.eu/?id=12628]. Nüüd aga on Eesti pool äraandlikult viitest taganenud - seda ilma ühegi põhjuse, Venemaa-poolse kompensatsiooni või omapoolse selgituseta.

Kui Sa leiad, et selliste tingimustega leping pole Eesti parimates huvides, siis toeta petitsiooni ning arvuta, kui suure tükikese Eestimaa eest sellega seisnud oled.

Allkirja piirilepingu vastu saab anda SIIN

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP