RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 13. märts 2012

MATTI ILVES: ÜKS KOLMANDIK EESTI LAPSI ELAB VAESUSES

Vikerradio teatas, et õiguskantsleri juures asuva laste ombutsmani andmetel elab üks kolmandik Eesti lapsi vaesuses. Need andmed on lihtsalt kohutavad, elu nagu mõnes Aafrika riigis ja ainsad keda see ei näi häirivat on meie valitsus ning Riigikogu!

Laste toetuseks makstav raha pole meil tõusnud juba 7 aastat ja on näruselt väike, 19 eurot ja ka seda makstakse kõigile võrdselt, nii rikastele kui vaestele. See on selge Reformierakonna ja IRL-i toetuste maksmise poliitika, sest inimesed on ju võrdsed, nii oma rikkuses kui ka vaesuses. Tegelikult on see riigi vähese raha raiskamine, toetusi peavad saama ainult puudustkannatavate laste vanemad.

Miks me oleme aga nii vaesed, et kolmandik meie lastest peab magama minema tühja kõhuga? Siin on mitmeid tegureid, esiteks - valitsuse hoolimatu suhtumine oma rahvasse; teiseks - saamatus valitsemises üldse, mistõttu Eesti palgad on 4 korda väiksemad kui Soomes ja kolmandaks olesks - Riigikogu ja valitsuse võõrandumine rahvast, elatakse vaid mingis väljamõeldud maailmas, mida saadab veel arutu ülbus.

Riigi üldise vaesuse põhjus on valitsuse liberaalne hoolimatu poliitika. Eestist on kujundatud odavaid allhankeid tegeva tööjõu maa. Võetakse vastu kõik investeeringud allhangeteks ja ollakse seepeale veel õnnelikud, ilma, et kujundataks majandust konkurentsivõimelisemaks.
Samas on meie tööpanusega toodetud kasumi väljaviimine (80% ettevõtetest kuulub väliskapitalile) vaba, seda pole isegi maksustatud, ning seega toetme hoopis välisriikide arengut. Oleme tegelikult muutunud väliskapitali orjadeks!

Selline täiesti vale poliitika ja ongi meid viinud sarnasesse olukorda ja lisaks valitseb veel ka suur tööpuudus.
Eestlased on töökad ja ei tööta sugugi vähem, kui rikaste riikide töötegijad. Toon nüüd mõningad majandusteadlase Andres Arraku andmed: Euroopa rikka maa inimene töötab aastas 1500 tundi, USA-s 1700, Eesti inimene aga sellise näruse palga saamiseks 1900 tundi. Tööviljakus on muidugi allhankeid teosteavates ettevõtetes madal, aga siin ei saa süüdistada meie töölisi, vaid välismaiseid kasumiahneid ettevõtjaid vähetes investeerigutes tootmisse, et tõsta töö efektiivsust.

Giuseppe Verdi - Nabucco - Orjade koor, Akt III 18420 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP