RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 2. detsember 2012

Eesti madal maksukoormus on Maailmapanga aruande kohaselt müüt.


30 Nov 2012 EWR Online

pics/2012/11/38074_001.jpg
Einar Eiland
majandusmagister


Maailmapanga uus aruanne annab Eesti maksukoormusele hävitava hinnangu.


Äsja avaldatud Maailmapanga poolt koostatud analüüs toob välja Prantsusmaa juhtivaid majandusajakiri Contrepoints http://www.contrepoints.org/20... Uuringu kohaselt selgub et Eesti maksukoormus jääb alla vaid Itaaliale ulatudes 67,3 protsendini. Eesti maksutõus on saavutatud just viimaste aastate jookusul, sest sama uuringu 2010 aasta versioon http://www.pwc.com/ee/et/press... näitab maksukoormuseks vaid 49,6 protsenti.

Seega teeb tavakodanikule eriti valusaks olukorra see, et maksutõus on toimunud just majanduslanguse perioodil. Ajakiri toob välja ka selle, et keerukas maksusüsteem ja seal hulgas ka kaudne maksustamine on majandusele negatiivse mõjuga. Ehk teisisõnu lihtne maksusüsteem soodustab majandust, mida Eesti kaudsete maksude ülisuurele osakaalule võrreldes teistega öelda ei saa. Seega on Eesti madal maksukoormus maailmapanga andmetel tuginedes osutunud müüdiks. Kui meie madalate palkade juures (võrreldes Euroopaga) suudab valitus väita et raha riigi ülalpidamiseks napib, siis see on midagi enamat kui kriis. Ilmselt ei maks sellise maksukoormuse juures välisinvesteeringutest unistadagi.

Hämmastav on see et eesti kuulub kõrgelt maksustatavate riikide hulka koos Itaalia, Prantsusmaa, Belgia, Austria ja Rootsiga. Teades aga nende riikide palganumbreid on selline maksukoormus ka mõistetavam sest on mida maksustada. Eesti sobiks paremini ühte gruppi Küprose 23% Iiimaa 26,4% Isalanid 33% või Lätiga 36,6% Kuid ka ülikõrgete palkadega Luxenburg, Sveits ja Inglismaa maksukoormus jääb samasse suurusjärku ja mille maksukoormus ei ületa 35%. Prantsusmaa ajakiri valdab samas siirast muret Prantsuse majanduse tuleviku üle, mille makskoormus ulatub vaid 65,7 protsendini, sest maksud pidavat olema liiga nende palkade juures liiga kõrged.

Tabeli etteotsa jäävad peamiselt kõrge ühistegevusliku majandusosakaaluga riigid. Välja arvatud muidugi Eesti. See näitab et suur osa maksude ümberjagamine toimub ühishuvide realiseerimise tagamiseks. Madal ühistegevusvõime ja kõrged maksud viitab antud kontekstis vaid varjatud elitaarse feodaalkorra levikule eestis.

Täpsema ülevaate leiate
http://www.pwc.fr//assets/file...
http://www.pwc.com/ee/et/press...
pics/2012/11/38074_002.jpg

1 kommentaari:

Anonüümne 29. märts 2015, kell 18:08  

Tähelepanu !!!

minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP