RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 2. august 2013

Irevil hambad contra marssivad lambad

Venemaa juhtkonna viimaste avalduste valguses mõjus Eesti tänavune „võidupühaparaad” veel eriti haleda ja eluvõõrana.

Soome president Sauli Niinistö ja Vene Föderatsiooni (lüh. VF) president Vladimir Putini jaanipäevaeelsel kohtumisel kinnitas Putin varasemaid VF kindralstaabi ülema Nikolai Makarovi räigeid väljaütlemisi kui Kremli ametlikke seisukohti.
Verbaalne brutaalsus seejuures on võrreldav nii III Riigi kui Stalini väljaütlemistega 1939. aastal.
Eesti keeles on trükivalgust näinud stalinistlik, vihastnõretav brošüür: „Tallame puruks valgesoome mao“.
Täiest klaar ka võhikule on see, et Peterburi valgete ööde peegeldusel väljaöeldu, „rahulikku kooseksisteerimist“ uutel alustel rõhutavad avaldused raputavad üles, ehmatavad kaameks ka keskmise tavakodaniku. Võimalik, et isegi rahvuskehal vegeteerivad (hobuse)passiga lambad.
13 aastat tagasi (15. juunil 1999) ilmus ajalehes „Sõnumileht“ artikkel „Kindral Kert, president Meri kirstunael“. Tartlasest autor tõstis esile Kerdi sobimatust kaitseväe (lüh. KV) juhataja ametikohale. Autor kirjutas: „J. Kert koondas Kaitseliitu puuduliku haridusega ärimehed ja tegi neist ohvitserid. Relvi müüdi igale vastutulijale, et saada kiiresti rikkaks. Piinlik on vaadata, kuidas sõjaväelise väljaõppeta „kindralleitnant“ paraadi juhatades rivisammu ei tunne, vaid lihtsalt kaaberdab. Kas meie president tõesti ei näe, keda ta edutab ja kaitseb? Vene luure kett on Eestimaal väga tugev ja oletatavasti kuuluvad sinna ka Kert ja L. Meri.“
Õõvastav oli vaadata 23. juunil 2012 Kaitseliidu „esindusrühmade“ Võidupäeva „paraadi“ Pärnus. Tõhusa löögijõu demonstreerimise asemel seisid rivis paksud, segi alatoidetuna tunduvate kõrenditega, hulgas vanurid ja garneeringuks Naiskodukaitse jässakad mamslid (sobiksid vast Müncheni õllekeldrites õlut ette kandma). Haleda mulje jättis ka õpilaste nn. riigikaitsekursuse läbinud käbisõdalaste rühmake.
Tõeliste kindralite - Vello Loemaa ja Ants Laaneotsa - lahkumisega Kaitseväe tegevteenistusest on tekkinud vaakum. Seda vaakumit täitma on topitud - nii tundub - Kerdi endised soosikud koos ebakompetentsete, karjeristidest operetiohvitsere meenutavate vennikestega.
Imestada ei olegi millegi üle - oleme toompäiselt-lubatult jõudnud viie esimese hulka (!). Ei tea ainult, kas nomenklatuursed seltsimehed suruvad tõestuseks viis sõrme trääsa (rahva suunal) või silmitsetakse hoopis harras-imetlevalt Spasski torni viisnurga sära?...
Igati tundub, et nomenklatuur on suutnud end (ponnistustega, aga siiski!) korralikult kokku võtta, täidab monoliitse kollektiivina piiritagustest kõrgustest tulevaid käske ja valmistub 1939-1940. a. sündmuste kordumatuks kordumiseks.
Põnev oleks teada, kas varuteedel on juba II klassi magamisvagunid ootamas ja kas idanaabri juures psühhiaatriahaiglates ka VIP-palatites pesu vahetatud?
Nomenklatuur on oma olemasolu taaskord tõestanud. Kaugel ei ole aeg, mil ENSV on Venemaa positiivselt hõlvanud. Teada ju on, et hullumaja voodis võib kõvasti kisendada ja olnut meenutada. Vajadusel tuuakse isegi siiber - kuigi tarvis oleks ämbrit!
Ämbrit, viis korda ämbrit, seltsimehed, et esimeste hulgas püsida! Isegi siis, kui tegemist klistiirijärjekorraga! Tak deržat, tovarištši!

TARMO LAASI

Rahvuslaste Tallinna Klubi ajalehe „Rahvuslik Teataja” 8. numbri (mai-juuni 2012) esiküljel ilmunud kirjutis.
__________________
"Rahvuslikku Teatajat" saate tellida kui võtate ühendust levijuhtidega

Levijuhid:
Tallinnas ja mujal Põhja-Eestis: Johanna Ranne (e-post: johanna.ranne.armane [ät] gmail.com; telefon: 59037103).
Lääne- ja Kesk-Eestis: Jaan Hatto (e-post: stuvsta [ät] hot.ee; telefon: 51903374).
Tartus ja mujal Lõuna-Eestis: Osvald Sasko (telefon:55542270).
Levijuhtidelt saab ka varasemaid „Rahvusliku Teataja“ numbreid.

Tõnu Kalvet,
„Rahvusliku Teataja“ peatoimetaja
Telefon: 55900564

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP