RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 26. august 2013

Põhjamaade meediajuhid teavitasid toetusest Guardianile

318139 freedom of press Põhjamaade meediajuhid teavitasid toetusest Guardianile
Põhjamaade nelja suure ajakirjandusväljaande peatoimetajad saatsid Suurbritannia peaministrile David Cameronile avaliku kirja, milles väljendasid muret sõna- ja ajakirjandusvabaduse pärast, edastab BNS.

Pöördumisele on allkirja andnud soomlaste Helsingin Sanomate, rootslaste Dagens Nyheteri, norrakate Aftenposteni ja taanlaste Politikeni peatoimetajad. Kirjas taunitakse Ühendkuningriigi võimude sekkumist infolekkeid avaldanud väljaande Guardian töösse.
Guardiani kinnitusel on neid survestatud loovutama või hävitama endise luureanalüütiku Edward Snowdeni lekitatud infot. Ajaleht teatas viimati, et on selles osas alustanud koostööd USA New York Timesiga, sest Suurbritannia võimud on ähvardanud neid kohtuga.
Guardiani sõsarväljaandes Observeris avaldatud pöördumises väljendavad peatoimetajad ühtlasi muret selle üle, et Suurbritannia kasutab terrorismivastaseid seadusi õigustamaks meediaväljaannete ja eraisikute tagakiusamist.
Briti valitsus õigustas teisipäeval USA luuresaladusi avaldanud Briti ajakirjaniku Glenn Greenwaldi elukaaslase üheksa tunni pikkust kinnipidamist Londoni Heathrow’ lennuväljal. Londoni politsei pidas 28-aastase David Miranda kinni pühapäeval terrorismivastase seaduse alusel ja kuulas üle. Võimud konfiskeerisid muu hulgas brasiillase sülearvuti, mobiiltelefoni, DVD-sid, mälupulgad ja mängukonsoolid.
“Valitsusel ja politseil on kohustus avalikkust ja meie riiklikku julgeolekut kaitsta,” seisis siseministeeriumi avalduses.
Venemaa mõistis kolmapäeval hukka Briti võimude surve ajalehele Guardian, mis avaldas Edward Snowdeni lekitatud USA luuresaladusi, ja süüdistas Londonit topeltstandardites. “Briti võimude sammud Guardiani suhtes ei ole kooskõlas Briti poole väljakuulutatud allumisega üldistele inimõigusnormidele, seal hulgas ajakirjandusvabadusele,” ütles Vene välisministeerium. “See räägib taas perverssest topeltstandardite harrastamisest, mida London inimõiguste vallas teeb.”
Guardiani toimetaja teatas teisipäeval, et Briti valitsus sundis ajalehte kohtuga ähvardades hävitama faile, mis sisaldasid Snowdeni lekitatud USA luurematerjale.
Vene välisministeeriumi avalduses õigustati endist USA luuretöötajat Snowdenit, kellele Venemaa andis ajutise varjupaiga, ja öeldi, et ta tõi avalikkuse ette “jõhkraid rahvusvahelise õiguse rikkumisi, mis puudutavad otseselt miljonite maailma inimeste õigusi”.


Allikas: BNS
Pilt: www.couriermail.com.au

Toimetas Meeli Seermaa

Allikas: http://www.telegram.ee/maailm/pohjamaade-meediajuhid-teavitasid-toetusest-guardianile#.UhsE9FtLH7M

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP