RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 15. september 2013

Erukindral: Rootsi kardab vajadust sekkuda Baltimaades toimuvasseRootsi kaitseväe juhataja kindral Sverker Göransoni sõnad, et sõjalise rünnaku korral suudaks nende sõjavägi oma praeguse võimekuse juures kaitsta vaid väikest osa riigist ja vaid nädala, algatasid möödunud aasta lõpust sellel maal juba mõnda aega puudunud elava diskussiooni riigikaitse üle, tunnistas Rootsi erukindralmajor ja sõjaakadeemia nõukogu liige Karlis Neretnieks. Läti juurtega Rootsi erukindralmajori sõnul hirmutab neid enim sidumine – hirm, et kui midagi Tallinnas või Riias juhtub, on Rootsi kohe mängus ja tal pole valikut, saab lugeda Postimehest.
Rootsi vasakpoolsed sellist sidumist ei soovi.
"Sotsiaaldemokraadid on alati olnud Rootsi mittesidumise poliitika sümbol – see on nende välispoliitiline doktriin, et me valime, millega me end seome," rääkis ta ajalehele antud Intervjuus.
"Olen kuulnud isegi inimesi ütlemas, et kui Baltimaades midagi juhtub, ei peaks me midagi tegema, vaid vaatama, mida ameeriklased teevad. Kui ameeriklased suudavad olukorra kontrolli alla võtta, siis võime aidata," tunnistas Neretnieks.

ALLIKAS

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP